Gdy powietrze w Twoim mieszkaniu jest zbyt suche, możesz mieć kłopot z normalnym oddychaniem i z utrzymaniem atrakcyjnego wyglądu swojej skóry. Suche powietrze to także chroniczna suchość w gardle i związany z nią kaszel, to kłopoty z zasypianiem i zdrowym, głębokim snem. Suche powietrze to problem wielu mieszkań z ogrzewaniem centralnym, ale wbrew pozorom, można sobie z nim dość prosto poradzić. Wystarczy mieć w domu akwarium, dużą ilość roślin zielonych i dosyć często wietrzyć każde z domowych pomieszczeń. Jeśli wciąż powietrze w mieszkaniu wydaje się zbyt suche, pozostaje zakup profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do nawilżania powietrza. W sprzedaży znajdziemy nowoczesne nawilżacze powietrza zasilane elektrycznie i nawilżacze tradycyjne, ceramiczne, wieszane bezpośrednio na kaloryferach.

nawilżacz powietrzaJaki nawilżacz powietrza wybrać?

Najtańszą wersją nawilżaczy powietrza są ceramiczne pojemniki na wodę, które wiesza się na kaloryferach. Wystarczy jedynie pamiętać o systematycznym uzupełnianiu wody w pojemnikach tak, by mogła ona swobodnie odparowywać i w ten sposób nawilżać powietrze w naszym domu. Zaletą tradycyjnych nawilżaczy jest niska cena. Wadą, niska efektywność działania. Jeśli zależy nam na bardziej wydajnej i szybszej metodzie nawilżenia powietrza, wybieramy elektryczny nawilżacz powietrza w jednym z kilku dostępnych wariantów, np. http://www.stadler-form.pl/77-nawilzacze-powietrza. W tej chwili na rynku znajdziemy klasyczne nawilżacze parowe, a także nowoczesne nawilżacze ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Podstawowym modelem nawilżaczy powietrza są urządzenia parowe, które emitują parę wodną. Ta powstaje poprzez podgrzanie wody umieszczonej wewnątrz urządzenia. Nowszą, bardziej zaawansowaną technicznie, ale i przez to nieco droższą wersją elektrycznych nawilżaczy powietrza, są nawilżacze ewaporacyjne, które zasysają powietrze, nawilżają je i wyrzucają na zewnątrz. Jeśli marzy Ci się nie tylko wydajny, ale i nowocześnie wyglądający nawilżacz powietrza, wybierz model ultradźwiękowy. Urządzenie tego typu rozbija cząsteczki wody przy pomocy ultradźwięków, bez podgrzewania, emitując delikatną, wilgotną mgiełkę, która nawilża powietrze w danym pomieszczeniu. Te ostatnie modele urządzeń można wykorzystywać również do aromaterapii, wystarczy do wody dodać odrobinę lubianego przez nas aromatu – olejku zapachowego.

Czy warto nawilżać powietrze w domu?

Jeśli masz suchą cerę lub jesteś alergikiem, nawilżacz powietrza przynajmniej w pewnym stopniu zminimalizuje niedogodności związane z sezonem grzewczym. Tego typu urządzenia sprawdzą się również, gdy w domu są małe dzieci i gdy w naturalny sposób podkręcamy ogrzewanie, by zapewnić im maksymalny komfort cieplny.