Komody są uniwersalnymi meblami, które pasują praktycznie do każdego wnętrza. Na rynku znajdziemy setki modeli do łazienek, salonu, czy sypialni. Dostępne są również komody do pielęgnacji dziecka wraz z przewijakiem. Duże meblościanki nie są już tak popularnymi meblami jak kiedyś. Obecnie coraz większą popularność wśród osób urządzających własne cztery kąty, zyskują właśnie komody.

Funkcjonalność w połączeniu z prostotą

komody w sklepie Meble BIKJednym z podstawowych elementów, które charakteryzują komody są przede wszystkim szuflady. To one świadczą o funkcjonalności tego mebla. Do wyboru mamy modele z szufladami czy to głębokimi, czy płytkimi, mogą być również wąskie albo szerokie, wysuwające się do końca lub do połowy. Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki. To wszystko sprawia, że komody możemy bez problemu dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu mogą stanowić element wyposażenia zarówno w mieszkaniu jak i biurze. W sypialni komoda służy jak odpowiednie miejsce do przechowywania ubrań. W salonie za to może służyć jako schowek na piloty, dokumenty oraz inne rzeczy, które chcemy mieć uporządkowane blisko siebie, dostępne zawsze pod ręką, ale których niekoniecznie chcemy mieć na widoku.

Coś więcej niż zwykłe meble

Komody nie służą już jedynie do przechowywania różnych rzeczy, ale stanowią również element ozdobny pomieszczenia. Obecnie jeżeli chodzi o kolorystykę, to królują różne odcieniach bieli. Styl skandynawski przebojem wkroczył do polskich domów i właśnie ten minimalizm przeważa wśród komód, które możemy znaleźć w salonach meblowych. Dla zachowania bezpieczeństwa użytkowania coraz częściej krawędzie w komodach są produkowane zaokrąglone, a szuflady posiadają system cichego domykania. Komody idealnie komponują się z różnego rodzaju dodatkami takimi jak zegary stojące czy też wazony z kwiatami.

Komody nadają pomieszczeniom odpowiedni klimat i ich wybór jest dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Istnieje jednak bardzo wiele różnego rodzaju kolekcji, z których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.