Kotły gazowe są wykorzystywane do ogrzewania wody, która zasila centralne ogrzewanie.Wykorzystywana jest także do dostarczenia wszystkim domownikom ciepłej użytkowej wody. Zainteresowanie nimi w zasadzie cały czas rośnie.

Wybór kotła

piece gazoweGdy chcemy wybrać kocioł dla siebie, to musimy dokładnie przeanalizować wszelkie piece gazowe. Zawsze przy tego rodzaju wyborach najważniejsze jest bezpieczeństwo jego użytkowania w lokalizacji konkretnej. Jednak przy samym wyborze również powinniśmy zwrócić dużą uwagę na sam komfort jego użytkowania. Jeśli chodzi o piece gazowe to samych modeli oraz producentów jest naprawdę mnóstwo. Osoby, które wcześniej z tematem tym nie miały zbyt wiele wspólnego, na pewno będą miały problem z podjęciem decyzji. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Ceny poszczególnych kotłów gazowych

Najpotężniejsze kotły gazowe kondensacyjne kosztują już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak są to już urządzenia, które stosowane są w wielorodzinnych budynkach czy też w budynkach przemysłowych. Do mieszkania czy też do domu wystarczy piec o znacznie mniej mocy. Mniejsza moc jest równa także niższej cenie. Rozwiązania dla jednorodzinnych domów to wydatek między 3 tysięcy złotych, a maksymalnie 10 tysięcy złotych. W mieszkaniach śmiało sprawdzi się rozwiązanie o niższej mocy. Będzie ono najtańsze. Jednak na piec renomowanej firmy zarezerwować musimy sobie już około 3,5 tysiąca złotych.

Na co należy zwracać uwagę?

Wiele osób nie ma w ogóle pojęcia na co ma zwrócić uwagę przy zakupie kotła poza powyższym? Bardzo dobrze by było gdyby pies jednofunkcyjny posiadał także funkcję, która jest określana przez producenta jako booster czy też turbo wraz z możliwie jak największym zasobnikiem wody. Chodzi o nic innego jak o to, aby dzięki tejże funkcji była możliwość przygotowania ciepłej wody na przykład na kąpiel. Bardzo dobrze też jest porównać sobie gwarancyjne okresy jak i także zakres odpowiedzialności producenta. Wbrew pozorom niekiedy okresy gwarancji znacznie się różnią. Możemy natrafić na modele z gwarancją jedynie trzyletnią, a możemy także stać się posiadaczem pieca o gwarancji ośmioletniej, warto dowiedzieć się więcej https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/kotly-gazowe/. Oczywiście równie ważna jest moc kotła. Przyjmuje się tutaj tradycyjnie, że na każde 10 metrów kwadratowych grzewczej powierzchni potrzebny jest około 1 kW mocy pieca. Zależność ta może nieco się różnić. Ma na nią wpływ na przykład energetyczna charakterystyka budynku ogrzewanego. Gdy wszystko sobie na spokojnie przeanalizujemy, to na pewno wybierzemy satysfakcjonujący nas piec gazowy.