Ostatnich latach sporą popularność zyskały marokańskie dywany w koniczynę. Jeszcze 3-4 lata temu ich dostępność w naszym kraju była znacznie utrudniona. Na szczęście te czasy już minęły, a na rynku pojawiło się wielu dostawców znanych dywanów z marokańską koniczyną. Dzięki dużej liczbie sprzedawców również cena nie jest wygórowana i słynne dywany mogą trafić do salonu przeciętnego polskiego domu. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu temat dywanów w marokańską koniczynę, które coraz częściej pojawiają się w polskich domach. [caption id="attachment_3375" align="aligncenter" width="300"]dywan marokańska koniczyna Dywan, który widoczny jest na zdjęciu pochodzi ze sklepu https://mchome.pl/dywan-marokanska-koniczyna-z-wiskozy-brown-cream-marokan-274x387cm[/caption]

Piękny, marokański wzór

Słynny dywan marokańska koniczyna to nic innego jak dywan ze wzorkiem. Przy wyborze tego typu dywanów należy zwrócić szczególną uwagę na wysoką jakość wykonania wzoru. Zniekształcony czy nieproporcjonalnie wykonany wzorek koniczyny może nie tylko zniszczyć piękny dywan, ale i zaburzyć całą hierarchię i styl pomieszczenia, w jakim się znajduje. Dywany te nie tylko świetnie pasują do salonu czy jadalni, ale dobrze będą wyglądać pod biurkiem naszego dziecka, czy też świetnie wpasują się w styl naszej sypialni.

Tylko wysoka jakość

Przed zakupem dywanu marokańska koniczyna, zalecamy bardzo dokładne przyjrzenie się jakości wykonania dywanu. Dobrze wykonane nakrycie podłogi powinno posiadać delikatnie połyskującą barwę, co szczególnie w przypadku jasnych barw, jak na przykład kolor szary będzie bardzo widoczne, również wykonany w ciemniejszych barwach dywan marokańska koniczyna powinien posiadać delikatny, choć mniej widoczny połysk. Dywan powinien być niezwykle dobrze i równo wytkany, a także być bardzo, bardzo miękki. Cały obszar wokół dywanu powinien zostać obszyty, co pomoże utrzymać dywan przy dłuższej żywotności.

Cena, czy nadal jest wysoka?

Jak wspominaliśmy na początku w ostatnich latach cena dywanów z marokańską koniczyną spadła. Chcąc mieć nieco egzotyki w naszym salonie, nie musimy płacić już ogromnych pieniędzy. Obecnie dywany są w bardzo atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od około trzystu złotych. Oczywiście wybierając większy dywan, musimy liczyć się, że jego koszt może być znacznie wyższy i sięgać kilku tysięcy złotych. Nie mniej jednak taki dywan stanowi bardzo ciekawą alternatywę, dla standardowych, oklepanych już w polskich domach dywanów.

Podsumowanie

Jeśli szukają Państwo stylowego, egzotycznego i rzadko spotykanego w polskich mieszkaniach dywanu, to z pewnością dywan marokańska koniczyna będzie doskonałym wyborem! Stylowy, wysokiej klasy dywan znacząco odmieni styl salonu, wprowadzając w zachwyt nie jednego z gości.