Piękne ogrody od setek lat zachwycają będąc, upiększając piękne rezydencje, wille i domy. Wielu właścicieli ogrodów dąży do stworzenie swojej przydomowej oazy zieleni. Wymaga to dużego nakładu pracy, jednak na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, które ułatwiają stworzenie pięknego ogrodu. Jednym z praktycznych narzędzi jest system obrzeży ogrodowych pozwalających na trwałe oddzielenie od siebie materiałów nawierzchniowych.

Dlaczego warto stosować systemy obrzeży ogrodowych?

ekobord

Stosowanie systemów ogrodowych łączy ze sobą dwa kluczowe elementy: estetykę i funkcjonalność. Ekobord jest uniwersalnym obrzeżem, który można stosować zarówno jako ogranicznik prostych, jak i bardziej owalnych i łukowatych linii różnorodnych nawierzchni. Można stosować go do wielu nawierzchni – kostki brukowej, trawy czy niespójnych materiałów takich jak kora drzewna, kruszywo czy kamienie ozdobne. Dzięki systemom Ekobord można zaaranżować ogród w dowolny sposób, tworząc niejednolite kształty i uzyskując estetyczne połączenia różnorodnych materiałów. Materiał charakteryzuje się dużą elastycznością oraz trwałością – plastikowe obrzeża są odporne na skrajne warunki atmosferyczne zarówno latem, jak i zimą. Najczęściej wybierane wybrzeża mają 45 mm wysokości, jednak można wybrać spośród wybrzeży o wysokości od 27 aż do 100 mm. Elastyczność materiału w połączeniu z zróżnicowaniem wysokości umożliwiają swobodną aranżację ogrodu.Szeroki wybór rozmiarów i różnorodność elementów systemu w przystępnej cenie jest jednym z największych atutów obrzeży ogrodowych.

Zrób to sam i bądź bardziej eko

Do głównych cech systemu Ekobord należy prosty montaż, dzięki któremu bez problemu jesteśmy w stanie sami zamocować obrzeża. Nie zajmuje wiele czasu, i jest łatwy. Nie wymaga robienia wykopów – co ma znaczący wpływ na koszty i czas realizacji – zaś samo mocowanie obrzeża odbywa się za pomocą gwoździ. W zależności od rodzaju podłoża stosuje się gwoździe z tworzywa,przeznaczonych do podłoży miękkich takich jak trawa czy piasek oraz  gwoździ z metalu, stosowanych do twardszych rodzajów nawierzchni. Elementy Ekobord łączy się ze sobą za pomocą prostych i wygodnych połączeń  Istotna przy zakupach – szczególnie dla miłośników zieleni - jest także dbałość o środowisko. Niepokojący poziom jego zanieczyszczenia i wzrost świadomości konsumentów skłania ich do bardziej przemyślanego wybierania produktów. Systemy Ekobord w 100% produkowane w Polsce są wykonane z tworzyw wtórnych, co jest ich dodatkowym, lecz nie mniej ważnym atutem.