Nowoczesne, klasyczne, awangardowe, kolorowe czy monochromatyczne, wnętrza mieszkań i domów w których żyjemy są tak różne, jak my sami. To, w jaki sposób je urządzamy, może wiele o nas powiedzieć. Przestrzenie te pełnią ważną funkcję, ponieważ spędzamy w nich dużą część swojego życia. Każdy chce, by otoczenie w którym przebywa, było bezpieczne, komfortowe, ale i po prostu… ładne. Staramy się więc o ich piękny wygląd nie tylko ze względu na nas samych, ale i na rodzinę czy gości, którzy nas odwiedzają i oceniają miejsce w którym żyjemy. Wystrój, meble, dodatki, porządek lub jego brak, to wszystko świadczy o właścicielu mieszkania. Są to także czynniki, które mogą decydować o tym, czy goście czują się u nas dobrze, czy będą chętnie nas odwiedzać i zostawać na dłużej.

Piękny dom bez wymówek

Uświadamiając sobie jak wielki wpływ wnętrza mają na nasze życie, powinniśmy zadbać także o te, w których żyjemy. Nie utrzymujmy, że brakuje nam czasu lub pieniędzy. Po pierwsze zmiany w mieszkaniu można wprowadzić naprawdę niewielkim kosztem, wystarczy gdzieś poszukać inspiracji, na przykład sięgając po magazyny lub blogi wnętrzarskie. Po drugie,  każdy czas włożony w zadbanie o nasze miejsce, zaprocentuje. Ponadto może się okazać że zdobienie mieszkania bardzo nas wciągnie i stanie się naszym nowym hobby.

Dodatki, które wprowadzają klimat

Niebanalne projekty domów to nie tylko kwestia najdroższych surowców, mebli, dodatków, a raczej umiejętność zestawiania ze sobą tego, co w naszym zasięgu, także finansowym. Powstaje coraz więcej sieciowych sklepów oferujących niedrogie wyposażenie mieszkań, w których można wybrać coś ciekawego na każdą kieszeń. A jeszcze inne elementy, meble, czy akcesoria możemy kupić na pchlim targu. Na przykład pochodzące sprzed kilkunastu lat fotele bujane czy lampę, której wystarczy zmienić abażur. Przy okazji takich zakupów możemy odkryć pomysł na biznes – odnowione fotele bujane można sprzedać za niebagatelne kwoty, a chętnych na nie nie brakuje, to bardzo modny ostatnio gadżet. Posiadając choć odrobinę zmysłu estetycznego i umysł otwarty na inspiracje, możemy sami stworzyć przytulne i stylowe wnętrze. Warto zwrócić tu uwagę na siłę oddziaływania dodatków - dywany, zasłony, kapy i poduszki, czy ozdobna ceramika, potrafią z przeciętnego miejsca stworzyć takie o którym powiemy ”tu jest klimat”. Jeśli jednak marzy nam się coś więcej, albo mimo najszczerszych chęci nie potrafimy sami stwierdzić ”co do czego pasuje”, wtedy może warto przełamać się i poprosić specjalistę od  aranżacji wnętrz o pomoc. Wtedy możemy być pewni siły oddziaływania efektu końcowego.