Lato to czas, kiedy przeważająca część Polaków bierze się za zaległe mniejsze bądź większe modernizacje – głównie w łazience. Remont przestrzeni łazienkowej potrafi dać się szczególnie we znaki. Zmiana kafelek, dopasowanie wszystkich elementów, zakupienie pralki (tak by była nie tylko funkcjonalna, ale zwyczajnie pasowała) jest w stanie pochłonąć zarówno sporo czasu, jak i nerwów.

Jakie jest podstawowe pytanie?

Kabina prysznicowa czy wanna wolnostojąca? Od tego trzeba zacząć. To na tych elementach nadbudowuje się w łazience całą aranżacyjna resztę. Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy. Największym ograniczeniem jest metraż łazienki, jeśli jednak zaliczamy się do szczęśliwców, których ten problem nie dotyczy, to przed zakupem trzeba się solidnie zastanowić. Kabina prysznicowa oraz wanna wolnostojąca sprawdzi się doskonale zarówno w mniejszej, jak i większej łazience. Jednak gabaryty to nie wszystko. Szybkie wzięcie prysznica przed pracą, po treningu, versus relaksacyjna kąpiel. Dodatkowo nowoczesne kabiny oraz panele prysznicowe mają znacznie szerszy zakres funkcji. Stanie jedynie pod lecącym strumieniem wody? Nie w nowoczesnej kabinie! Różnorodne modele posiadają opcje biczów wodnych, hydromasaży oraz swobodnej regulacji temperatury wody. Operowanie kurkiem po milimetrze staje się problemem przeszłości. Kabina prysznicowa będzie świetnym rozwiązaniem dla szybko żyjących osób, które cały czas są w ruchu. Szybkie wskoczenie pod prysznic, odświeżenie się i można ruszać ku nowym wyzwaniom. Wanna wolnostojąca to już synonim pełnego relaksu po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami. Opcja ta będzie lepsza dla osób, które potrzebują długiego wylegiwania się w ciepłej kąpieli by w pełni zregenerować swoje akumulatory. Wanna wolnostojąca występuje w wielu rodzajach – klasycznym beż żadnych elektronicznych dodatków oraz nowoczesnym, który zmienia ją w małe jacuzzi. Wieczorna kąpiel, gdzie bez pośpiechu można nasiąkać wodą jak gąbka jest perspektywą, która przekonuje wielu. Wanna wolnostojąca jest klasycznym dodatkiem, bez którego łazienka wydaje się zwyczajnie pusta. To relaks w najczystszym wydaniu, a tego właśnie zapracowany, nowoczesny człowiek potrzebuje.

Czas decyzji

Gdy już zdecydujemy się na jeden wariant – czy będzie to kabina prysznicowa czy wanna wolnostojąca, to wtedy możemy przystąpić do dalszych prac oraz planowania kolejnych zakupów. Wymienianie np. kabiny na wannę i odwrotnie z reguły źle się kończy, gdyż nowy element nie pasuje do zajmowanej przestrzeni. Obecnie nowocześni klienci są wyczuleni zarówno na jakość, funkcjonalność, jak i estetykę jaką niesie ze sobą produkt. Przed kupnem zwyczajnie trzeba rozważyć te wszystkie za i przeciw by później nie żałować popełnionego błędu, gdy będzie już za późno.