Gdy zakładamy własny lokal gastronomiczny, przytulną kawiarnię lub elegancką restaurację, nie możemy zapomnieć o dodatkach, które sprawią, że będzie to jeszcze bardziej nastrojowe miejsce. Warto dbać nawet o każdy drobny element wystroju i szczegóły - dzięki temu nasi goście będą chętniej do nas powracali i milej wspominali. Czas spędzony w takim miejscu będzie samą przyjemnością.

serwetki bawełniane

Oryginalna dekoracja stołów w restauracji

Każdy stół powinien być odpowiednio przygotowany do przyjmowania gości. Do rozmiarów stołu należy dobrać klasyczny i elegancki obrus. Ważne, aby wybrany obrus był nieco większy, niż powierzchnia naszego stołu. Obrus jest elementem nie tylko praktycznym, ale również dekoracyjnym. Eleganckie przykrycie stołu świadczy o randze naszej restauracji. Możemy postawić na klasyczne, białe obrusy, jak i te, które posiadają haftowane wzory i motywy kolorystyczne. Wszystko w zależności od reszty mebli, znajdujących się w tym lokalu. Wybrany obrus powinien tworzyć spójną całość z wybraną zastawą stołową. Przy zakupie zwróćmy także uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najbardziej praktycznym materiałem jest len z domieszką bawełny. Inwestycja w ten rodzaj materiału to inwestycja na długie lata.

Bawełniane, ozdobne serwetki

Kolejnym artykułem ozdobnym, który również warto użyć - na przykład w połączeniu ze sztućcami, czy zapachowymi świecami są serwetki bawełniane. Za ich pomocą stworzymy różne, ciekawe kompozycje dekoracyjne, które poustawiamy na stołach lub w innych częściach lokalu. Po ten rodzaj dekoracji często sięga się w eleganckich restauracjach i luksusowych hotelach.