Wraz z nastaniem wiosny, nadchodzi czas zmian nie tylko w przyrodzie, ale i często jest to okres, w którym porządkujemy garderobę, czy też zmieniamy wygląd naszych domowych wnętrz. Budząca się przyroda zachęca nas do metamorfozy własnego otoczenia, między innymi często do zmian wizerunku salonów, kuchni czy też łazienki. Bardzo wiele osób przy generalnych, czy też drobnych remontach stawia na nowoczesny wygląd swoich wnętrz, który jest aktualnie jednym z najbardziej z pożądanych trendów wnętrzarskich na rynku. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak niewielką zmianą dodatków oraz elementów dekoracyjnych można uzyskać nowoczesny oraz stylowy wydźwięk salonu, kuchni, czy też sypialni. Podamy Wam również listę popularnych wnętrzarskich dodatków, które zadbają o współczesną prezentację Waszego domu.

Oświetlenie

[caption id="attachment_13536" align="alignleft" width="300"]altavola Nowoczesne wnętrza to nie tylko zimna stal - Altavola to idealny przykład[/caption]

Jak wiadomo światło jest nam niezbędne do funkcjonowania w czasie nocy, ale i również to istotny element dekoracyjny, który potrafi wnieść wiele ciepłego, ale i nowoczesnego klimatu. Naszą propozycją nowoczesnego oświetlenia dla wnętrz są lampy Altavola, które swoim projektem w sam raz nadają się dla wystroju nowoczesnych, stylowych wnętrz. Wyróżniamy dwa style projektów lamp, które idealnie wpasowują się nowoczesny nurt. Są to lampy w stylu minimalistycznym oraz stylu art deco. W obu modnych stylach znajdziemy lampy Altavola, które pomimo dużej różnicy w formie oraz swojej ozdobności oddają współczesny charakter.

Jasne wnętrza

Nowoczesne mieszkania to z całą pewnością jasne oraz przestrzenne pokoje, w których dużą rolę odgrywa jasne, wpadające przez okna światło. Jeśli nie posiadacie dużych okien, lub też wielkiego widoku na taras wystarczy przemalować ściany salonu na jasny, najlepiej klasyczny kolor. Polecamy odcienie monochromatyczne czyli odcienie czerni, bieli, żółci oraz beżu. Takie kolory nie tylko rozjaśnią oraz naturalnie rozświetlą wnętrze, ale i sprawią, że pomieszczenie stanie się wizualnie bardziej przestrzenne oraz otwarte.

Minimalistyczne dodatki

Chcąc dodać współczesnego stylu domowemu zaciszu polecamy wybór minimalistycznych dodatków lub ograniczenie ich ilości co do minimum. Nowoczesność oznacza prostotę oraz oszczędność w formie, która urzeka swoją klasyką oraz minimalizmem. Z racji tego najlepszym wyborem dodatków będą te wykonane z gładkich powierzchni, w prostych formach oraz kształtach. Jeśli chcemy dobrać dodatki o nieco zdobniejszej prezentacji polecamy te wykonane z figur geometrycznych oraz w innych fantazyjnych kształtach.