Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że lampy w naszym domu pełnią jedną z ważniejszych funkcji. Źle dobrane oświetlenie sprawi, że w długie jesienno-zimowe wieczory nie będziemy mieli humoru, a ponadto będziemy mieli skłonności do chandry czy depresji. Brak światła słonecznego należy więc zastąpić odpowiednim doborem lamp, które będą potrafiły w pewnym sensie, zastąpić nam światło promieni słonecznych. Jakie więc lampy wybrać do naszego mieszkania, abyśmy zarówno my, jak i nasi bliscy nie reagowali źle na brak światła słonecznego?

Do salonu

W salonie spędzamy często czas ze znajomymi oraz przyjaciółmi, warto więc zadbać o to, aby w naszym salonie znalazły się nowoczesne lampy, stylowe oraz dopasowane do designu mieszkania. [caption id="attachment_6942" align="aligncenter" width="300"]Nowoczesna lampa, motyw boże narodzenie Nowoczesna lampa, motyw Boże Narodzenie. [/caption] Naszą propozycją na lampy do salonu to lampy nowoczesne podłogowe, których światła często złudnie przypomina barwę promieni słonecznych. Ponadto lampy nowoczesne podłogowe nie zajmują zbędnej przestrzeni. Wybierając ten model lamp, warto zdecydować się na najnowszą odmianę, którą montuje się w listwach podłogowych. To rozwiązanie to nie tylko oszczędność miejsca, ale i przede wszystkim możliwość doświetlenia najmniejszych zakamarków naszego salonu.

Do sypialni

Jeśli decydujemy się na lampy wiszące do sypialni, warto postawić na nowoczesną lampę sufitową. Subtelna i delikatna w swoim wykonaniu, może zawisnąć w każdym miejscu na naszym suficie. Jako że sypialnia, powinna być miejscem spokoju, warto zdecydować się na lampę w stonowanych kolorach, która będzie uspokajała, delikatnie rozpraszając i łagodząc światło, dzięki czemu nie będzie męczyć naszych oczu. Światło w sypialni powinno być ciepłe oraz zbliżone do światła słonecznego. Montując lampę, warto zaopatrzyć się również regulowany ściemniacz, dzięki któremu w naszej sypialni sami dopasujemy barwę światła.

Do kuchni

W obecnych czasach, szczególnie gdy posiadamy kuchnię o małym metrażu, często rezygnujemy z lamp sufitowych, które było oświetleniem ogólnym całego pomieszczenia. W związku z tym często decydujemy się na lampy punktowe takie jak na przykład lampy LEDowe bądź halogenowe, które są montowane średnio co pół metra. Wybór takiego oświetlenia zapewnia najlepsze warunki do pracy. Przy wyborze lamp do kuchni trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie lampy powinny spełniać, czyli na przykład powinny być odporne na kontakt z wodą. Światło punktowe świetnie sprawdzi się również nad blatem czy tak zwaną wyspą w kuchni. Warto również pamiętać, że odpowiednio dobrane oświetlenie może pomóc w optycznym powiększeniu kuchni.