Z pewnością każdy z nas mniej więcej orientuje się czym są anteny satelitarne. Z całą pewnością można śmiało powiedzieć, że mają one obecnie bardzo duże, wręcz ogromne zastosowanie. Antena satelitarna jest to urządzenie, jakie służy do odbierania bądź też do nadawania sygnału z satelitów telekomunikacyjnych. Anteny satelitarne mogą być wykonywane z wielu materiałów, między innymi możemy wyróżnić obecnie anteny panelowe, paraboliczne, offsetowe, bezzwierciadłowe, podwójnego zwierciadła lub też wieloogniskowe w układzie pojedycznym.

Obecnie bardzo wiele osób użytkuje anteny satelitarne przydomowe. Do najpopularniejszych anten należą te posiadające średnicę 18'' do 35''. Są one ustawiane na jednego satelitę. Większość anten, które są użytkowane jako anteny przydomowe są antenami offsetowymi, czyli nie są one skierowane bezpośrednio na obiekt. Anteny offsetowe są użytkowane w celu eliminacji zjawiska blokady apertury – jest to zjawisko oznaczające zasłanianie przez promiennik oraz jego podpory reflektora, co powoduje nie tylko zmniejszenie powierzchni skutecznej, ale również zmniejszenie zysku energetycznego.

Jak już wspomnieliśmy na samym początku artykuły, anteny satelitarne mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie, między innymi służą do odbioru telewizji satelitarnej. Aby założyć telewizję satelitarną, to prócz anteny satelitarnej należy posiadać również uchwyt, który ją zamocuje, konwerter, odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny i wtyczki typu F. Wszystkie te produkty na szczęście można dostać dziś z dużą łatwością, gdyż w ofercie posiada je bardzo wiele sklepów. Zakupy z łatwością możesz zrobić na przykład w sklepach stacjonarnych, bądź też za pomocą Internetu, gdyż sklepy internetowe oferują wcale nie mniejszy wybór. Dzisiaj zakupy robione przez Internet są bardzo popularne, dlatego decyduje się na nie większość osób, poza tym są łatwe, szybkie oraz bardzo wygodne, możesz je zrobić bez wychodzenia z domu, zaś zakupione produkty przyjdą do ciebie pocztą.