Wydawać by się mogło, że kupno kabiny prysznicowej to żaden problem, zwłaszcza jeśli dysponujemy sporym budżetem na zrealizowanie tego typu zakupu. Tymczasem olbrzymia różnorodność kabin, a także wielkość przeciętnej łazienki, wymusza na nas konieczność zwrócenia uwagi na kilka podstawowych elementów. Najważniejsze z nich to wielkość kabiny prysznicowej i jej kształt, materiał z jakiego jest wykonana, wysokość brodzika oraz sposób otwierania drzwi. Niestety nie w każdej łazience dana kabina będzie tak samo funkcjonalna, dlatego zawsze staramy się znaleźć produkt skrojony na miarę, a nie sugerujemy się aktualną modą czy opiniami sprzedawców.

Wielkość i kształt kabiny prysznicowej ma pierwszorzędne znaczenie. Dlatego przed zamówieniem konkretnego modelu kabiny warto zastanowić się, w którym miejscu w łazience zamierzamy ją ustawić. Czasami warto tak przeprojektować łazienkę, by można było kupić większy prysznic, niekiedy jednak w ogóle nie mamy takiej możliwości. Aktualnie największym zainteresowaniem klientów cieszą się kabiny narożnikowe, które zajmują najmniej przestrzeni, ale zwykle oferują również mało miejsca wewnątrz kabiny. W ofercie firmy SanSwiss znajdziemy także kabiny przyścienne, wnękowe, wolnostojące i inne. Wybór konkretnego modelu będzie miał duży wpływ na późniejszą wygodę w czasie zażywania kąpieli i ogólnie, w czasie korzystania z łazienki.

Kolejny element, na który warto zwrócić większą uwagę to kształt kabiny oraz materiał, z jakiego wykonane są jej ścianki. W tym pierwszym przypadku najczęściej zamawiane są kabiny prostokątne, kwadratowe i owalne, nieco rzadziej okrągłe czy wielokątne. W przypadku materiału, najpopularniejszy jest akryl, aczkolwiek szkło jest bardziej trwałe i lepiej się je czyści. Poza tym możemy zdecydować się na wybór materiału przezroczystego, barwionego, matowego, półprzezroczystego, z nadrukiem lub jeszcze innego. W ofercie firmy SanSwiss, producenta kabin prysznicowych, znajdziemy wiele różnych typów takich wykończeń.

Bardzo ważną sprawą, o której często się zapomina, jest oferowany przez kabinę sposób otwierania drzwi. W ofercie wspomnianej już wcześniej firmy SanSwiss znajdziemy kabiny z systemem drzwi przesuwanych – najbardziej popularne rozwiązanie stosowane w kabinach prysznicowych oraz systemem drzwi uchylnych na zewnątrz, do wewnątrz lub w obu kierunkach jednocześnie. W małych łazienkach najczęściej korzysta się z systemów przesuwanych, w większych łazienkach, gdzie mamy więcej wolnego miejsca, można zdecydować się na kabinę z drzwiami uchylnymi, co jest rozwiązaniem bardziej wygodnym, ułatwiającym wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

Szeroka oferta kabin prysznicowych na stronie Banyo.pl.