Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając kabinę prysznicową do domu?

Wydawać by się mogło, że kupno kabiny prysznicowej to żaden problem, zwłaszcza jeśli dysponujemy sporym budżetem na zrealizowanie tego typu zakupu. Tymczasem olbrzymia różnorodność kabin, a także wielkość przeciętnej łazienki, wymusza na nas konieczność zwrócenia uwagi na kilka podstawowych elementów. Najważniejsze z nich to wielkość kabiny prysznicowej i jej kształt, materiał z jakiego jest wykonana, wysokość brodzika oraz sposób otwierania drzwi. Niestety nie w każdej łazience dana kabina będzie tak samo funkcjonalna, dlatego zawsze staramy się znaleźć produkt skrojony na miarę, a nie sugerujemy się aktualną modą czy opiniami sprzedawców.

Wielkość i kształt kabiny prysznicowej ma pierwszorzędne znaczenie. Dlatego przed zamówieniem konkretnego modelu kabiny warto zastanowić się, w którym miejscu w łazience zamierzamy ją ustawić. Czasami warto tak przeprojektować łazienkę, by można było kupić większy prysznic, niekiedy jednak w ogóle nie mamy takiej możliwości. Aktualnie największym zainteresowaniem klientów cieszą się kabiny narożnikowe, które zajmują najmniej przestrzeni, ale zwykle oferują również mało miejsca wewnątrz kabiny. W ofercie firmy SanSwiss znajdziemy także kabiny przyścienne, wnękowe, wolnostojące i inne. Wybór konkretnego modelu będzie miał duży wpływ na późniejszą wygodę w czasie zażywania kąpieli i ogólnie, w czasie korzystania z łazienki.

Kolejny element, na który warto zwrócić większą uwagę to kształt kabiny oraz materiał, z jakiego wykonane są jej ścianki. W tym pierwszym przypadku najczęściej zamawiane są kabiny prostokątne, kwadratowe i owalne, nieco rzadziej okrągłe czy wielokątne. W przypadku materiału, najpopularniejszy jest akryl, aczkolwiek szkło jest bardziej trwałe i lepiej się je czyści. Poza tym możemy zdecydować się na wybór materiału przezroczystego, barwionego, matowego, półprzezroczystego, z nadrukiem lub jeszcze innego. W ofercie firmy SanSwiss, producenta kabin prysznicowych, znajdziemy wiele różnych typów takich wykończeń.

Bardzo ważną sprawą, o której często się zapomina, jest oferowany przez kabinę sposób otwierania drzwi. W ofercie wspomnianej już wcześniej firmy SanSwiss znajdziemy kabiny z systemem drzwi przesuwanych – najbardziej popularne rozwiązanie stosowane w kabinach prysznicowych oraz systemem drzwi uchylnych na zewnątrz, do wewnątrz lub w obu kierunkach jednocześnie. W małych łazienkach najczęściej korzysta się z systemów przesuwanych, w większych łazienkach, gdzie mamy więcej wolnego miejsca, można zdecydować się na kabinę z drzwiami uchylnymi, co jest rozwiązaniem bardziej wygodnym, ułatwiającym wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

Szeroka oferta kabin prysznicowych na stronie Banyo.pl.