Karnisze oraz rolety automatyczne jeszcze dekadę temu były uważane za produkt przemysłowy i tak też stosowane. Takie rozwiązanie nie było spotykane w prywatnych mieszkaniach, jednak od kilku lat możemy zaobserwować duży wzrost zainteresowania modelami elektrycznymi. Rolety i karnisze elektryczne przeniosły się z hotelowych holi i sal konferencyjnych wprost do naszych domów. Skok popularności przyczynił się do powstania różnych systemów, które odpowiadają na różne potrzeby użytkowników. Najnowocześniejsze z nich można znaleźć na stronie http://www.forestpolska.com/karnisze-elektryczne.html.

Na co zwracamy uwagę

karnisze elektryczne

System elektryczny zasłon wewnętrznych powinien być prosty - rozpoczynając od nieskomplikowanego montażu, przez programowanie, aż po bezproblemowe i intuicyjne użytkowanie zasłon każdego dnia. Najbardziej funkcjonalne karnisze elektryczne posiadają możliwość radiowego sterowania lub sterowania za pomocą przewodu i systemu inteligentnego zarządzania domem. Szyny powinny również zapewniać zadowalającą aranżację dowolnej przestrzeni - w taki sposób, aby nie zakłócać wystroju wnętrza, ale je dopełniać. Warto tutaj zwrócić uwagę na sam wygląd karniszy, a także umiejscowienie silnika (silnik powinien być ukryty, aby nie zaburzać estetyki). Istotnym aspektem systemu jest również jakość zastosowanych komponentów, które bezpośrednio wpływają na komfort użytkowania, a także żywotność karniszy elektrycznych. Od tego zależy też czy będziemy zmuszeni do częstych konserwacji szyn, co przy wysokim montażu może być problematyczne.

Wzornictwo

Nowoczesne karnisze elektryczne wpisują się w obecne trendy architektoniczne. Najmodniejsze są minimalistyczne rozwiązania, które doskonale komponują się w każdym wnętrzu, ponieważ nie zaburzają żadnej stylistyki. Dobrze zamontowane szyny są niemal niewidoczne. Producenci dążą do ciągłego zmniejszania napędów, przez co karnisze coraz rzadziej rzucają się w oczy.

Pełna kontrola

Dużym plusem karniszy elektrycznych jest możliwość sterowania zasłonami nawet w czasie, kiedy przebywamy poza budynkiem. Z bardziej zaawansowanymi systemami możemy łączyć się za pomocą zwykłego smartfona. Dzięki temu możemy zarządzać osłonami z dowolnego miejsca, zwiększając tym samym bezpieczeństwo domu. Wielu producentów oferuje również dodatkowe sterowania z funkcją czasowej lub słonecznej automatyki, dzięki czemu nawet nie musimy pamiętać o tym, aby zasłonić lub odsłonić okno. Jest to bardzo przydatne nie tylko na co dzień, ale również wtedy, gdy nie ma nas w domu przez dłuższy czas.