Kontakt SimonPlanujesz remont domu lub mieszkania? To doskonała okazja, aby uczynić instalację elektryczną bardziej funkcjonalną, dostosowaną do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Sprawdźmy zatem jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę, aby funkcjonalna instalacja spełniała także wymogi estetyczne.
W blokowiskach, które projektowane były w latach 80-tych i wcześniejszych, rozmieszczenie gniazd wtykowych ma się nijak do dzisiejszych potrzeb i standardów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kiedyś nikt nie słyszał o rozbudowanych zestawach kina domowego czy o wieloelementowych sprzętach audio. Dziś przeciętny konsument przedstawia znacznie większe zapotrzebowanie na dostępność energii elektrycznej, stąd bierze się konieczność modernizowania istniejących już instalacji.
Najprostsze rozwiązanie to przedłużacz, jednak najprostsze nie oznacza dobre. Rozgałęźniki i przedłużacze są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim stanowią znaczne obciążenie dla instalacji. Warto zatem sięgnąć po znacznie bezpieczniejsze metody.
W pomieszczeniach, gdzie w jednej strefie pracuje kilka urządzeń elektrycznych, warto rozważyć montaż ramek wielokrotnych, np. z oferty firmy Kontakt Simon. Takie rozwiązanie przewiduje montaż wielu gniazdek elektrycznych, instalowanych w wspólnej ramce, w której może funkcjonować także gniazdo antenowe lub telefoniczne. Dzięki temu unikniemy plątaniny kabli i efektu "przeładowania" ściany.
Należy pamiętać, że w miejscu, w którym będzie instalowana ramka, należy umieścić puszkę z odpowiednią ilością komór lub kilka pojedynczych puszek łączonych zatrzaskami.