Elektronarzędzia są przydatne niemal na każdym kroku. Używamy ich w domu, choćby w formie wiertarki, która umożliwia nam łatwe robienie dziur w ścianach i instalowanie w nich haczyków na obrazki. Możemy też skręcać za ich pomocą meble, wtedy wybieramy wkrętarkę akumulatorową, dzięki której praca zamiast trwać cały dzień zajmuje tylko godzinę lub dwie. Sprawdzamy jak dbać o sprzęt firmy Metabo, by służył nam długi i wytrwale.

Utrzymujmy narzędzia w czystości

serwis MetaboBardzo ważne jest, by po każdej pracy starać się oczyścić maszynę najlepiej jak to możliwe. Czasami zdarza się, że sprzęt przestaje działać i wydaje się, że nadszedł jego kres przydatności do użycia. Tymczasem wszystko sprowadza się do zanieczyszczenia wnętrza i wystarczy takie urządzenie rozkręcić i dokładnie pozbyć się brudu, kurzu i innych ciał obcych. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, zrobi to dla nas każdy serwis Metabo, który bez problemu znajdziemy na mapie naszego miasta lub najbliższej miejscowości. Jeśli jednak będziemy starać się utrzymać czystość sprzętu przez cały czas, to powyższe awarie najprawdopodobniej nas nie spotkają. Na przykład po wierceniu w drewnie, warto dokładnie oczyścić głowicę wiertarki z wiórów, ponieważ mogłyby one uszkodzić mechanizm mocowania wiertła.

Regularnie smarujemy łożyska

Co prawda w większości współczesnego sprzętu nie ma już konieczności smarowania łożysk, czasami jednak występuje taka potrzeba. By sprawdzić w które miejsca należy wpuścić środek smarny i jaki konkretnie powinien on być, zajrzyjmy do instrukcji obsługi i przeczytajmy ją dokładnie. W przypadku długotrwałego ignorowania powyższego wymogu, może dojść do sytuacji, w której jedno z łożysk zatrze się. Wtedy pozostaje tylko wymiana, tą jednak bez problemu przeprowadzi dowolny serwis Metabo. Łożyska w elektronarzędziach są bowiem w 100% wymienne, a dzięki zastosowaniu standardowych wymiarów nie trzeba ich zamawiać z centrali firmy. Są powszechnie dostępne w handlu i jeśli potrafimy, możemy też taką naprawdę przeprowadzić samodzielnie. Pamiętajmy jednak by unikać takich prac w okresie gwarancyjnym, ponieważ każde otwarcie obudowy maszyny spowoduje, że gwarancja będzie nieważna. Przekonać się mogliśmy, że jeśli będziemy utrzymywać narzędzia Metabo w dobrej kondycji, czyścić je po każdej pracy, a także wykonywać regularne smarowanie w niezbędnych punktach, to możemy liczyć na wiele lat ich bezawaryjnego działania. W innym przypadku może dojść do różnych awarii, większość z nich będzie jednak można naprawić w autoryzowanym serwisie producenta, a czasem nawet w warunkach domowych.