Oczekiwanie na dziecko to ważny czas dla rodziców. Podczas tych miesięcy czekania aż dziecko przyjdzie na świat warto zastanowić się nad wyprawką i elementami aranżacji pokoju noworodka. Pieluchy, ubranka, środki higieniczne, dobrej jakości rożek i pościel oraz miejsce do spania i karuzele do łóżeczka z projektorem to tylko niektóre przedmioty, w które warto się zaopatrzyć.

Wyprawka do szpitala

Każda matka powinna być przygotowana na nadejście tego ważnego momentu, chociażby pod względem wyprawki z rzeczami dla siebie i noworodka, które zabierze ze sobą do szpitala. Te powinny zawierać ciepłe, bawełniane śpioszki, skarpetki lub rękawiczki, pieluchy, butelkę, środki higieniczne, rożek dla dziecka oraz wkładki ochronne do biustonosza, laktator, wkładki higieniczne i kosmetyki oraz ubrania dla matki. W szpitalu młoda matka spędza zwyczajowo kilka dni, więc nie ma sensu brać zbyt wielu rzeczy niepotrzebnych.

Przygotowanie pokoju noworodka

Po przyjeździe ze szpitala z nowym członkiem rodziny, kącik dla niego powinien być już gotowy. Głównym jego filarem powinno być miejsce do spania i karuzele do łóżeczka z projektorem, które ułatwią maluchowi zasypianie. Łóżeczko musi być wygodne i bezpieczne, by maluch nie miał możliwości wypaść z niego. Rozsądnie wybieraj także materac, który powinien być dostosowany do tak małego dziecka. karuzele do łóżeczka z projektoremNa łóżeczku powinien znajdować się przewijak, który pozwoli rodzicom w sposób prosty i szybki przewinąć noworodka w czyste pieluszki. Co ważne zabrudzony przewijak można łatwo wyczyścić, a sprawa ma się gorzej jeśli na przykład decydujesz się przewijać dziecko na tapczanie. Dosyć, że jest to niestabilne podłoże, to jeszcze łatwo je zabrudzić, a jeszcze trudniej doczyścić.

Przydatne akcesoria

Dla młodej matki jak i noworodka świetnym akcesorium jest rożek, który stabilizuje ciało dziecka, dzięki czemu malucha łatwiej karmić, podnosić i nosić. Zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice chwalą sobie takie rozwiązanie. Ważne jest także sterylne miejsce, w którym będziecie przechowywać pieluchy i środki higieniczne dla dziecka. Może to być szuflada w komodzie, ale też pojemniki do przechowywania, na przykład z jonami srebra. Także w nich możesz trzymać ubranka, które powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, gdyż skóra noworodka jest szczególnie wrażliwa i podatna na uczulenia. Dlatego lepiej aby niemowlak miał kilka śpioszków z wysokogatunkowych tkanin niż wiele, ale niskiej jakości. To samo tyczy się podstawowych kosmetyków dla wrażliwej skóry dziecka, które powinny być kupowane tylko w aptece lub w renomowanych sklepach.