Obecnie wystrój i aranżacja wnętrza to kwestia bardzo otwarta, która stwarza właścicielom mieszkań i domów duże pole do popisu. Aktualnie bardzo modne jest zapożyczanie z innych stylów, jak również migracje mebli i elementów wystrojów. Doskonałym tego przykładem są hokery, które pierwotnie przeznaczone były, jako siedziska do barów i pubów, a dzisiaj bardzo często spotykamy je na wyposażeniu prywatnych mieszkań.

Z barów na salony

meble w salonie

Siłą rzeczy z hokerów korzysta się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysoko usytuowanymi blatami. Dosyć niewygodne, a nawet śmieszne byłoby ustawienie hokerów przy zwykłym stole w jadalni, gdzie użytkownicy siedzieliby wysoko ponad poziomem blatu, a korzystanie z niego byłby wielce utrudnione. Podobnie jak taborety również charakterystyczne barowe lady są elementem, który zapożycza się do wnętrza domowego. Architekci i dekoratorzy bardzo często proponują takie rozwiązanie, które z jednej strony bardzo efektownie wygląda, a z drugiej, w niektórych miejscach może okazać się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem.

Szeroka oferta

W sklepach meblowych znajdziemy bardzo wiele ofert z hokerami, poczynając od tych przypominających krzesła z amerykańskich barów przy autostradzie, na niezwykle nowoczesnych i designerskich hokerach tworzonych typowo dla domów kończąc. W tym drugim przypadku warto zwrócić uwagę, że niektóry z nich są wykonane w bardzo oryginalnym stylu, a takie rozwiązanie z pewnością pozwoli wpasować meble w wystrój większości typów wnętrza.

Jakie krzesło wybrać?

Klienci mogą wybierać wśród hokerów drewnianych oraz takich wykonanych z plastiku czy stali. W tym przypadku wiele zależy już od gustu samego kupującego, jak i stylu wnętrza, w które wpasować mają się hokery. Przykładowo do salonów w stylu loftowym bardzo dobrze pasować mogą hokery ze stalowymi nogami, które dodatkowo będą imitować tego typu styl. Do bardziej klasycznych wnętrz, które jednak zdecydowaliśmy się przełamać nowoczesnymi hokerami, warto spróbować dodać krzesła z elementami drewnianymi lub z tapicerowanymi obiciami. Nie należy zapominać, że liczy się wyczucie i dobry gust, gdyż bardzo łatwo jest zmarnować potencjał wnętrza jedną złą decyzją.