Zestaw prysznicowy to częsty element polskich łazienek. Jego ogromną zaletą jest to, ze można go zamontować zarówno pod prysznicem, jak i nad wanną. Jednak, aby zakupiony zestaw prysznicowy mógł posłużyć wiele lat, musimy wiedzieć czym kierować się podczas jego wyboru w sklepie. Wysoka jakość oraz solidność wykonania to podstawa. Kupując tanie elementy zestawu prysznicowego skazujemy się na porażkę, ponieważ cena jest często jednoznaczna z jakością tworzywa. Aby zestaw prysznicowy prezentował się bez zarzutów, musi posiadać solidną nieskazitelną powłokę. Wiedząc o najważniejszych sprawach możesz śmiał przystąpić do wyboru zestawu prysznicowego ze względu na design oraz funkcjonalność. Czym uraczą nas w standardowym sklepie wyposażeniem łazienki? Specjalnie dla Was opisaliśmy 3 podstawowe elementy zestawu prysznicowego, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Mamy nadzieję, że wraz z naszą pomocą wybierzecie wysokiej jakości armaturę, którą będziecie cieszyć się przez wiele lat użytkowania.

Bateria prysznicowa z przyłączem węża

To podstawa każdego zestawu prysznicowego. Specjalnie dostosowana bateria do wanien posiada specjalną wylewkę , która umożliwia łatwe ich napełnianie. Jeśli decydujemy się na tego typu armaturę warto zwrócić dużą uwagę na głowę baterii. Aby służyła nam przez długi okres użytkowania powinna być wykonana z ceramiki. Takie tworzywo gwarantuje lekką obsługę dźwigni, co ważniejsze płynną, przez co przekłada się na wiele lat eksploatacji.

zestawy prysznicoweBateria prysznicowa termostatyczna

Taki wybór baterii pozwala na większy komfort podczas kąpieli niż to bywa w pierwszym podanym przez nas modelu. Oprócz tego bateria termostatyczna to gwarancja bezpieczeństwa domowników. Ten jeden z nowocześniejszych propozycji armatury łazienkowej wyrównuje wahania ciśnienia w instalacji wodociągowej i utrzymuje stałe, ustalone parametry kąpieli. Oznacza to, że podczas brania kąpieli nie zaskoczy nas nagła zmianą temperatury czy ciśnieniem przepływu wody.

Słuchawka ręczna

Ta słuchawka to szeroki wybór wariantów ze względu na kształt, jak i jakość wykonania. Zakup słuchawki ręcznej pozwala stworzyć bardzo nowoczesny wizerunek łazienki oraz przekłada się również na wysoką jakość kąpieli. Aby zestaw prysznicowy sprzyjał naszej wygodzie starajmy się wybierać słuchawki wyposażone w kilka rodzajów strumieni. Dzięki temu, podczas kąpieli będziemy mogli rozkoszować się delikatnym deszczykiem, który zmienimy według naszego uznania.