Łazienka to jedno z istotniejszych pomieszczeń w naszym domu. Choć nie spędzamy tam tak wiele czasu jak chociażby w salonie czy sypialni, elegancka i schludna łazienka to wyznacznik naszego stylu, umiejętności dbania o dom i aranżowania przestrzeni. Nierzadko są to niewielkie pomieszczenia, dlatego stworzenie pięknie urządzonej łazienki, w której niczego nie brakuje, to dość trudne zadanie. Jak się za nie zabrać?

Odpowiednio wykorzystaj przestrzeń

To trudne zadanie zarówno przy małych, jak i większych pomieszczeniach. Gdy mamy do czynienia z dużymi łazienkami, często widzimy, że dekorator bądź właściciel nie miał na nią żadnego pomysłu. Jest tam pusto i nieciekawie. Odwrotna sytuacja zachodzi przy małych przestrzeniach - tam trudno zmieścić to, czego naprawdę potrzebujemy. Wyposażenie łazienek jest trudnym zadaniem, dlatego warto najpierw dokładnie rozplanować całe miejsce, które mamy. wyposażenie łazienekIstotną kwestią jest decyzja, czy chcemy korzystać z wanny czy z prysznica. Prysznic będzie najlepszym rozwiązaniem w niewielkich łazienkach - zajmuje dużo mniej miejsca, a odpowiedni model będzie wyglądać nowocześnie. Nie warto zatem upierać się przy wannie, gdyż to wiąże się z utratą cennej przestrzeni, której będziemy potrzebować na inne sprzęty. Chociażby na pralkę, która bardzo często znajduje się w łazience. Oczywiście jeśli nie mamy na nią miejsca, a w mieszkaniu znajduje się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, można przemyśleć wstawienie jej tam. W dużych, przestrzennych łazienkach, zarówno wanna jak i pralka sprawdzą się idealnie - tam nie ma co oszczędzać.

Dobierz pasujące elementy

Szafki, umywalka, toaleta, wanna lub prysznic - wszystko to powinno pasować do siebie, być dopełnieniem wybranej przez nas podłogi i ścian. Jeśli zdecydowaliśmy się na ciemne płytki, starajmy się rozjaśnić pomieszczenie. Zrezygnujmy zatem z ciemnych drewnianych mebli. Wyposażenie łazienek musi być spójne, dlatego planujmy tę czynność całościowo. Lepiej nie dobierać kolejnych akcesoriów po czasie, gdyż cała koncepcja może się nagle zawalić. Oczywiście jeśli macie doskonałe wyczucie smaku i świetne oko, tego typu rzeczy Wam nie grożą.

Inspiracje

Wyposażenie łazienek to częsty problem, dlatego w Internecie można znaleźć naprawdę wiele inspiracji. Zdjęcia w katalogach sklepowych to nie wszystko. Warto podpatrywać dekoratorów, blogerów, a także inne osoby, które chwalą się swoimi łazienkami w sieci. Czerpcie z tego do woli i przerabiajcie cudze pomysły na swoją modłę. W ten sposób będzie Wam łatwiej dobrać odpowiednie elementy do siebie, przy jednoczesnym zachowaniu własnego charakteru