Karmy, to dość istotny temat, bowiem od tego, co je nasz milusiński zależy jego zdrowie, samopoczucie, temperament. Od tego zależy również zasobność portfela właścicieli. Karmy są w różnych cenach, nie zawsze wysoka cena oznacza wysoką jakość, nie zawsze też znane marki proponują naprawdę wartościowe karmy. Szczególnie, że właściciele kotów chcą dla nich jak najlepiej i oferują im różnego rodzaju karmy w dobrych cenach. W Internecie znajdziemy szereg atrakcyjnych cenowo karm np: http://kiwizoo.pl/kot/karma-dla-kota/, tak więc jest w czym wybierać.

Odpowiednia karma dla kota powinna być zbilansowana, powinna zawierać odpowiednią ilość mięsa a niekoniecznie dodatków. Nie wszystkie karmy mają taki sam skład, na szczęście w Internecie można spojrzeć na opakowania, na skład i wartości. Dzięki temu uzyskasz informacje, jaka karma dla kota będzie najlepsza. Warto też poradzić się weterynarza albo ludzi na forach, którzy znają się na karmach i wiedzą, jakie marki są najlepsze. Oczywiście karm jest bardzo wiele, niektóre można kupić nawet w typowych marketach. Nic dziwnego, że po nie ludzie sięgają najczęściej, w końcu można je kupić w trakcie zakupów.

Weterynarze bardzo często uświadamiają hodowców, że na karmach nie warto oszczędzać. W końcu, to od nich zależy stan kości, stan zdrowia kotów. Nawet jeśli oszczędzimy na karmie, to później stracimy u weterynarza. Dlatego nie warto wybierać najtańszych karm, szczególnie, że koty dużo nie jedzą. Mając kota, należy o niego dbać i oferować mu dobrą, zróżnicowaną karmę. Ale taką znajdziemy w sklepach.