Morza i oceany zadziwiają swoją głębią, różnorodnością ryb i roślinności. Nieprzejednana tafla wody ekscytuje i przeraża, wywołując w nas silne emocje. Są szczęśliwcy, którzy pływają po morzu statkami, ale są też tacy, którzy nigdy nie będą mogli wyruszyć w rejs z powodu różnych przyczyn.

Jak zaradzić tęsknocie?

Lubiąc morze i marynarski styl, gdy nie mamy możliwości wypłynięcia w daleki rejs, możemy urządzić swoje mieszkanie w taki sposób, by mieć choć namiastkę morskiej przygody. Będą to różne przedmioty ze statku lub całe ich modele oraz coś, do czego możemy się przytulić, jak poduszki, które mają na sobie poszewki marynarskie. Zdobić mogą nie tylko sypialnię, lecz cały dom.

Porozkładane na krzesłach, sofach lub równiutko jedne na drugiej, tworząc regularny stosik, dadzą nam marynarski wymiar przestrzeni domowej. Poszewki marynarskie są z motywami nawiązującymi do żeglugi. Będą to np. koła sterowe, kotwice, koła ratunkowe oraz kontrastowa biel, czerń i błękit w pasach i zygzakach. Patrząc na wnętrze pokoju bądź salonu, będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy byli na statku. Niepowtarzalny klimat morskiej podróży.

Sypialnia dla dorosłych i dzieci

Poduszki, na których są poszewki marynarskie, mogą zdobić zarówno pokoje zajmowane przez dorosłych, jak i dzieci. To uniwersalny styl. Dzieci w sposób szczególny mogą poczuć się jak na morzu. Poduszka ze sterem może stać się miejscem kapitana, który zmienia kurs, kręcąc kołem. Po chwili może się okazać, że trzeba się ratować i wyskakiwać ze statku, więc posłuży dziecku w tym celu poduszka z motywem koła ratunkowego.

Chcąc zacumować statek, poduszka z kotwicą będzie w tym przypadku doskonała. Kupując do dziecięcego pokoju poszewki marynarskie na poduszki (np. na stronie: https://www.dekoori.pl/kolekcja/poduszki-marynistyczne-poszewki-marynarskie), damy dziecku możliwość realistycznej zabawy  w kapitana, majtków itd. Wyobraźnia dziecka jest zachwycająco szeroka. Z pewnością tak wyposażony jego pokój, wywoła w nim pozytywne emocje i pobudzi do twórczej zabawy.

W pokoju dla dorosłych motywy ze statku dają poczucie siły i niezależności. Poszewki marynarskie nałożone na każdą poduszkę uczynią wnętrze spokojne i bezpieczne, a latem ochłodą optycznie powietrze.

Styl do każdego domu

Bez względu na to, w jakim rejonie kraju mieszkamy, z powodzeniem możemy wykorzystać u siebie poszewki marynarskie na poduszki zarówno te służące jako ozdobę, jak i do spania. Wypoczynek  w otoczeniu motywu żeglugi morskiej wyciszy nas i nastroi pozytywnie do kolejnego dnia oraz pobudzi do działąnia. Goście odwiedzający nasz dom poczują także ten klimat nawiązujący do szumu fal, zgrzytu okrętu i krzyku mew.