Jednym z ważnych części wyposażenia w wielu łazienkach okazuje się być wanna. Co prawda nie rzadko zamiast niej korzysta się z kabiny prysznicowej, ale jednak nie jest tak, że wanna jest tu wyposażeniem, które to zostało przez prysznic całkowicie wyparte, ponieważ posiada inne korzyści. Może też być tak, że zarówno wanna, jak i kabina znajdują się w łazience. Warto tu wspomnieć o bardzo istotnym elemencie w wannie. Podobnie jak jest to w przypadku zlewów, umywalek również, w wannach istotne są baterie, co jest oczywiste. Tu baterie wannowe mają to do siebie, że montuje się je nad wanną, a zatem przewidziany jest montaż ścienny. Bateria taka to jeden kran, czy też bardziej konkretnie wylot wody i dwa kurki, lub też jeden odpowiadający tak za ciepłą, jak i zimną wodę.

Baterie wannowo-prysznicowe

baterie wannowe

To co istotne, często w bateriach wannowych znajduje się też wężyk prysznicowy, gdzie to można strumień wody przełączyć do słuchawki prysznicowej. Ów przewód prysznicowy może się znajdować w dowolnym miejscu takiej baterii, ale najczęściej umiejscowiony jest gdzieś z boku, lub u dołu. To co istotne, to w przypadku słuchawki musi się też znajdować przy baterii uchwyt, na którym to spoczywa taka słuchawka. Zarówno ona, jak i kran mogą być wyposażone w perlator, co jednak bardziej charakterystyczne jest w przypadku prysznica. Tu istotne jest to, że można regulować strumień lejącej się wody, również dzięki wspomnianemu urządzeniu. Wówczas to często mówi się o tak zwanych bateriach wannowo-prysznicowych.

Udogodnienia w bateriach wannowych

Baterie wannowe posiadają ceramiczną głowicę, a powłokę stanowi tu chrom. Często jest to powłoka o wysokim, metalicznym połysku. Urządzenia takie jak właśnie baterie wannowe często wyposażone są w różne rozwiązania ułatwiające kąpiel. Wspomnieć należy tak o opcjonalnym ograniczniku temperatury, zintegrowanym zaworze zwrotnym, czy chociażby automatycznym przełączniku wanna/prysznic. Nie mniej popularne okazują się tu także baterie w stylu retro, które to posiadają dwa kurki, a same w sobie wyglądają niezwykle estetycznie i znacznie odmieniają ogólny wygląd przestrzeni łazienkowej.