Większość z nas uwielbia poczuć pod bosymi stopami gładkość oraz ciepło. Wyjście z ciepłej, odprężającej kąpieli w wannie lub ciepłego porannego prysznica na zimne oraz śliskie płytki łazienkowe może wykazać się niezbyt miłym uczuciem. Odpowiednio dopasowane dywaniki do łazienki zapewnią nie jedynie komfort dla gołych stóp, lecz podniesie również zabezpieczenie w łazience. Nie mniej ważna jest ich rola ozdobna – dobrze dopasowane do wystroju łazienki dywaniki sprawią, iż wnętrze nabierze estetycznego oraz atrakcyjnego charakteru.

Rozmiar dywanu

Jakie dywaniki do łazienki najlepiej się sprawdzą?Rozmiar dywanika, powinniśmy wybrać do wielkości własnej łazienki. To oczywiste, iż wielkie dywaniki łazienkowe lepiej zaprezentują się na podłogach w toaletach o wielkim metrażu. Wybierając rozmiar dywanika, powinniśmy wziąć pod uwagę również aspekt jego czyszczenia oraz konserwacji. Mniejsze dywaniki do łazienki łatwiej będzie nam osobiście uprać oraz podtrzymać w czystości. Gdy chcemy położyć dywanik wprost przy wannie lub prysznicu, mały chodnik będzie niezwykle wygodnym wyjściem.

Dywanik tekstylny

Dywaniki łazienkowe wykonuje się z rozmaitych produktów, mniej czy bardziej miękkich oraz chłonnych. Dużą sławą cieszą się dywaniki tekstylne, jakie wyglądają jak standardowe dywany dedykowane do salonu czy pokoju. Do ich szycia stosuje się albo naturalne, lub sztuczne oraz syntetyczne produkty. Dużą korzyścią tego rodzaju egzemplarzy jest to, iż są bardzo przyjemne w dotyku, zatem będą idealnym doborem do łazienki bez ogrzewania podłogowego, gdzie kafelki zazwyczaj są niezwykle zimne.

Najmodniejsze wzory oraz odcienie

Decydując się na zakup dywanika, istotne aby współgrał on z całym wnętrzem oraz dawał mu romantycznego klimatu. Jeszcze powszechniej wybierane są dywaniki do łazienki w jasnych odcieniach, takich jak bordowy, musztardowy czy zielony. Powodzeniem cieszą się także chodniki z afrykańskimi motywami, takimi jak pasiasta, czarno-biała zebra, czy leopardzie cętki i owe, nawiązujące do marynarskiego, nadmorskiego stylu. Na topie natomiast niezmienne od paru lat są puszyste oraz miękkie dywany typu Shaggy, jakie zapewniają przede wszystkim wygody oraz ciepła zmęczonym stopom.

Dywaniki z kamieni

Taka osłona podłogi będzie niesamowita, wymasuje stopy, natomiast przy okazji wprowadzi do pomieszczenia naturalny element. Zrobiona jest z ciętych kamieni przyklejanych do gumowego panelu oraz wzmacnianych roztworem do kamienia. Każdy kamień ma odmienny typ, kształt oraz wybarwienie, poprzez co przestrzeń maty jest nieregularna. Można spróbować zrobić taką matę samemu – z nagromadzonych na plaży lub w ogrodzie kamieni.