Samochód to świetny wynalazek, dzięki któremu w szybkim tempie możemy przetransportować się z punktu A do punktu B, niezależnie od warunków atmosferycznych. Deszcz, śnieg, wiatr, a nawet grad – nic nie przeszkodzi potężnemu pojazdowi mechanicznemu. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo, producenci wyposażają samochody w wycieraczki samochodowe, które można zakupić na stronie abcwycieraczki.pl. Jak rozpoznać zużyte wycieraczki? W jaki sposób przedłużyć ich trwałość i jak często je wymieniać? Jak dobrać nowe wycieraczki? Na te i na wiele innych pytań odpowiada poniższy artykuł.


Zużyte wycieraczki – czyli jakie?

Pierwszą oznaką nieprawidłowego działania wycieraczek są smugi na szybie. Nie w każdym przypadku konieczna jest wymiana. Przede wszystkim możliwym rozwiązaniem może okazać się ich wyczyszczenie, dzięki czemu znów będą skutecznie pracowały. Istotne też jest w jakim miejscu smugi są widoczne. W przypadku kiedy powstają poza obszarem widzenia kierowcy, szybka wymiana nie jest jeszcze obowiązkowa. Niestety, po pewnym czasie następuje zużycie gumy. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi podczas kontaktu z lodem lub podczas pracy w niskich temperaturach. Kolejnym niepokojącym sygnałem, który może świadczyć o zużyciu wycieraczki, jest dziwny, nietypowy dźwięk. Jest to oczywiście wina odkształceń gumowych piór, co zdecydowanie kwalifikuje się do wymiany. Niespełniające swoich zadań wycieraczki powinny być natychmiastowo zmienione. Nowe egzemplarze nabyć można w sklepie abcwycieraczki.pl.


Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?Jak przedłużyć trwałość wycieraczek?

Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest wiedza na temat kauczuku, z którego wykonywane są krawędzie piór. W sposób szczególny podatne są na skrajne temperatury, a także ulegają starzeniu. Dodatkowo często dochodzi do ich uszkodzeń mechanicznych. Dlatego, aby wydłużyć ich trwałość, konieczne okaże się dbanie o czystość zarówno szyb, jak i piór. Podczas parkowania auta na słońcu, warto zastanowić się nad uniesieniem piór, co zminimalizuje ryzyko zdeformowania. Oczywiście złym pomysłem jest używanie wycieraczek na suchej szybkie.


Dobieranie nowych wycieraczek

Nowe wycieraczki do swojego samochodu znajdziesz na stronie abcwycieraczki.pl. W tym przypadku konieczna jest jedynie znajomość dokładnego modelu pojazdu, a także rocznika. Na tej podstawie można zakupić identyczne wycieraczki. W razie wątpliwości podane są również dokładne dane co do ich długości. W sklepie internetowym abcwycieraczki.pl znajdziemy także zdjęcia produktów, co pozwoli konsumentowi na porównania wizualne.