Świat designu jest również zmienny, jak moda. Wielkie projekty, np. meblowe mogą zachwycać, jednak po krótkim czasie i tak przemijają. Modne stają się inne rodzaje mebli, czy ozdób w domu. Jednak często powracamy do różnych stylów, z różnych epok. Są też takie marki, które nigdy się nie nudzą. Te charakteryzować się muszą świetnym pomysłem oraz wysoką jakością wykonywanych produktów. Tak jest z całą pewnością z krzesłami Emaes.

Znana na całym świecie para projektantów

Krzesła te zaprojektowane zostały przez malarkę oraz architekta. Dlatego ich wiedza oraz umiejętności doprowadziły do stworzenia tak wyjątkowych i oryginalnych mebli. Dzięki takiemu połączeniu, krzesła Emaes charakteryzują się i estetyką, ich wygląd jest wyjątkowy i zapada w pamięci, a także dokładnością wykonania. Krzesła te są więc bardzo wygodne i dają swoim użytkownikom wiele komfortu. Możecie się o tym przekonać odwiedzając np. ten sklep https://aropos1.pl/pol_m_Krzesla_Krzesla-eames-338.html. Krzesła te podzielić można na kilka kategorii, różnią się one między sobą, choć posiadają także cechy wspólne.

Rodzaje krzeseł Emaes

Najbardziej klasyczne modele, to krzesła DSW i DAW. Są to plastikowe siedziska wraz z plastikowymi oparciami. Są one jednak tak zaprojektowane, że dają dużo komfortu podczas użytkowania. Nogi tych krzeseł wykonane są z drewna, które nie jest zamalowane farbą. Dzięki temu połączeniu krzesła prezentują się bardzo elegancko i zachowują przy tym prostotę. Innym rodzajem są krzesła Emaes DSR i DAR. Te krzesła są niezwykle ciekawe. Ich siedzisko oraz oparcie również wykonane są z plastiku, jednak podstawa, czyli nogi są metalowe. Nogi te maja swoją forma przypominać konstrukcję wieży Eiffla. Innym interesującym modelem, są krzesła Lounge Chair oraz La Chaise. Są to specyficzne krzesła, których forma znacznie odbiega od tradycyjnych modeli krzeseł. Są to jednak wygodne i bardzo oryginalne siedziska, które pełnią funkcję foteli klubowych.

Wykorzystanie krzeseł Emaes

Część z modeli krzeseł tej pary znaleźć się może w naszych domach. Są to jednak bardzo charakterystyczne meble, które komponować się mogą jedynie z nowoczesnymi meblami. Tradycyjne wnętrza mogą źle prezentować się z tak specyficznymi modelami.