Lato nadeszło, a wraz z nim sezon na długie, weekendowe przesiadywanie na tarasie oraz w ogrodzie. Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to czas przygotować się na cieplejsze dni i czas grillowania oraz nocnego spędzania czasu na zewnątrz! Czas wyjąć z garażu drewniane meble ogrodowe, wyprać poduszki na huśtawkę i krzesła oraz zadbać o miejsce letnich posiadówek!

Porządkowanie ogrodu warto zacząć od skoszenia trawy. Podlania wszystkich roślin i uporządkowania rabatek. Dzięki temu cały ogród będzie odświeżony po długim okresie spokoju! Dodatkowo warto zadbać o ustawienie w ogrodzie specjalnych dodatków, które sprawią, że to miejsce będzie wyjątkowe i niepowtarzalne! Lampiony ogrodowe w dużym ogrodzie sprawdzą się świetnie! Będą nie tylko zdobiły, ale również będą użyteczne! Nie tylko sprawią, że przestrzeń wyda się przyjazna, ale również oświetlą ścieżkę z altany do domu i nie bez obaw o potknięcia bezpiecznie będziemy mogli przemieszczać się po ogrodzie.

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć to odświeżenie mebli ogrodowych. Jeżeli są plastikowe, to wystarczy porządna kąpiel z węża ogrodowego. Kurz nagromadzony przez kilka miesięcy powinien zostać dokładnie zmyty. W przypadku drewnianych mebli ogrodowych warto zrobić to samo, a nawet zastanowić się, czy nie odmalować ich, żeby wyglądały jak nowe! Jeżeli poduszki na krzesła są już wytarte, czas na nowe! Jest teraz mnóstwo przecen, które pozwolą na to, aby kupić w dobrej cenie całkiem ładne materiały!

Wystrój tarasu zależy od stylu, w jakim jest wykończony dom, ale warto pomyśleć o lampionach ogrodowych oraz dodatkowych kocach i poduchach. Koce i poduszki z całą pewnością przydadzą się, kiedy wieczory zrobią się chłodniejsze. Natomiast lampiony ogrodowe sprawią, że przytulny klimat domu przeniesie się na zewnątrz. Ogrodowe lampiony ozdobne można również postawić na ganku przed wejściem, aby witały gości.

Lampiony ogrodowe mogą mieć również inne zastosowanie. Warto je umieścić w domu, w pokoju dziennym. Mogą służyć za ozdobne lampki na stół lub stać na posadzce przy oknie balkonowym. Dodaje to uroku całemu pomieszczeniu. Zwłaszcza w stylu skandynawskim lub prowansalskim.

Sezon grillowy rozpoczęty, wakacje też właśnie ruszyły pełną parą! Tylko czekać na wyższe temperatury i będzie można spędzać mnóstwo czasu na zewnątrz, zwłaszcza w weekendy. Wyjęte z garażu meble ogrodowe aż zachęcają do tego, żeby odpalić grilla i cieszyć się latem na tarasie! Jeżeli jeszcze nie przygotowałeś swojego ogrodu i tarasu na biesiadowanie do późnych godzin wieczornych to nadrób zaległości!