Oczywiście, planowanie oświetlenia w łazience obejmuje także etap wyboru dekoracyjnych źródeł światła, które powinny być dokładnie przemyślane na samym początku. Bez wątpienia, warto wiedzieć o niesamowitych możliwościach oświetlenia dekoracyjnego, które współcześni producenci oferują poza tradycyjnymi plafonami.

Podświetlane szkło

Jednym z niesamowicie pięknych rozwiązań oświetlenia dekoracyjnego w łazience są podświetlane powierzchnie szklane. Jak okazuje się, dzisiejsze technologie pozwalają uzyskać absolutnie fantastyczne efekty świetlne, które nie sprawiają żadnego zagrożenia. Na przykład, na etapie planowania oświetlenia w łazience, warto zwrócić uwagę na takie nowoczesne warianty, jak frezowane szkło ze świetlistym wzorem. Takie szkło może być zastosowane w kabinach prysznicowych bez żadnych obaw o bezpieczeństwo. Technologia działa w taki sposób, że światło będzie oświetlało tylko i wyłącznie wzór na szkle. W taki sposób powstaje odczucie firanki świetlnej w łazience. Właściciele większych pomieszczeń mogą zastanowić się nad umieszczeniem takiej „zasłonki świetlnej” jako przegródki. W niezwykły sposób można także oświetlić inną powierzchnię szklaną, dostępną w każdej łazience. Oczywiście, w tym przypadku chodzi o lustro. Nowoczesne propozycje to wbudowane oświetlenie lustro, które pomaga lepiej rozjaśnić odbicie a także stworzyć unikalny efekt wizualny, które będzie dawało światło, wydobywające się zza powierzchni lustra.

Inne ciekawe warianty oświetlenia dekoracyjnego w łazience

Niesamowicie ciekawy efekt gwarantują podświetlane baterie bezdotykowe. W tym przypadku chodzi o połączenie instalacji niskonapięciowej z armaturą, dzięki czemu strumień wody zabarwia się na różne kolory. Między innymi można wybrać taki sposób oświetlenia, gdy podczas włączania gorącej wody strumień będzie świecił się na czerwono, natomiast przy uruchomieniu zimnej wody, jego kolor będzie zmieniał się na kolor niebieski. To jeszcze nie wszystkie ciekawe warianty dekoracyjnych źródeł światła. W momencie planowania oświetlenia w łazience warto także zwrócić uwagę na różnego typu płytki święcące. Zastosować można płytki z wyfrezowanymi wzorami o różnych ciekawych kształtach a także stalowe celowniki z umieszczonymi w nich diodami. Wynikiem takiej stylizacji są piękne płytki z podświetlanym „brokatem” albo linie i punkty, które dają oryginalne efekty w zupełnie różnych miejscach w łazience. Na przykład, w taki sposób można podkreślić lutro, albo zaznaczyć granicę wanny. Wariantów może być bardzo dużo, ale wszystkie one stwarzają w łazience absolutnie fantastyczny styl. Planowanie oświetlenia w łazience powinno także uwzględnić możliwość zastosowania technologii, która będzie pozwalała zmieniać kolor światła w zależności od własnego życzenia. W tym celu używane są diody w kilku różnych kolorach oraz mikser. Jako wynik, oświetlenie będzie płynnie zmieniało kolory, stwarzając bajeczną atmosferę w łazience. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem www.astro-24.pl, specjalizującym się w sprzedaży oświetlenia do łazienki i salonu.