Pragniesz, aby Twoja jadalnia wyglądała pięknie oraz była w Cię zadowolić? Jeśli tak to warto przemyśleć wybór konkretnego rozwiązania. Na rynku można znaleźć model pasujący praktycznie do każdego stołu znajdującego się w jadalni. Obrus muszą być odpowiednio przemyślany dlatego też należy zwrócić uwagę na bardzo wiele różnych aspektów. Im lepiej się dopasuje obrus tym lepiej.

Odpowiedni rozmiar

obrusy

Przede wszystkim decydując się na wybór odpowiedniego obrusu trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar. Trzeba zmierzyć powierzchnię blatu. W przypadku blatu prostokątnego trzeba zmierzyć szerokość i długość, natomiast w przypadku blatu okrągłego średnicę. Obrusy, które są dobrze dopasowane muszą zwisać nad siedziskami krzesła. Aby uzyskać idealny rozmiar blatu należy do zmierzonych wymiarów dodać tyle, aby zwisająca część miała 20-25cm. W zależności od tego czy obrusy mają być dopasowane do stołu prostokątnego czy też okrągłego to trzeba doliczyć odpowiednią ilość nadmiaru.

Materiał

Rozmiar to nie jedyna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Następną kwestią jest materiał, z którego będzie wykonany obrus. Na rynku można znaleźć między innymi obrusy wykonane z takich materiałów jak len, bawełna, sizal, ramia oraz wiele innych. Każdy z tych produktów ma swoje cechy charakterystyczne i doskonale sprawdza się w różnych warunkach.- lniane - są to produkty, których najważniejszymi cechami są elegancki wygląd i bardzo łatwe dopasowanie się do każdego wnętrza. Przez wiele lat zachowują one swój pierwotny rozmiar i pozwalają na łatwe usunięcie każdej plamy znajdującej się na nich. Niestety obrusy tego rodzaju są dość drogie, a jednocześnie dość wymagające jeśli chodzi o utrzymaniu w czystości.- bawełniane - najważniejszą cechą tego rodzaju produktów jest fakt, że są sporo tańsze od obrusów lnianych. Najważniejszą cechą tych produktów jest fakt, że cechują się szlachetnym wyglądem, trwałością oraz stosunkowo dużą łatwością w utrzymaniu czystości. - ramia, sizal czy też jedwab - obrusy tego rodzaju charakteryzują się niepowtarzalnymi wzorami, które nie są dostępne w przypadku wielu innych wzorów. Wadą tego rodzaju produktów jest fakt, że gniotą się bardzo szybko, jednak są tańsze i równie trwałe jak inne rodzaje obrusów. Można poszukać tutaj https://e-obrus.pl/  

Co w zamian za klasyczne rozwiązania?

Obecnie nie tylko produkty takie jak obrus są często używane do ozdoby jadalni. Bardzo często stosuje się także takie rozwiązania jak filcowe serwetki, podkładki i wiele innych. Jeśli chce się wybrać alternatywę dla obrusu trzeba pamiętać, że musi być ona mniejsza niż stół, ponieważ filc nie ułoży się dobrze na zagięciach stołu. Innymi rozwiązaniami są także ciekawie ozdobione ceraty. Jak widać rozwiązań dostępnych na rynku jest całkiem sporo i dlatego też na pewno każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.