Tablice o powierzchni suchościeralnej współcześnie są niezwykle popularne zarówno w rozmaitych firmach, jak również w użytku domowym czy szkolnym i uniwersyteckim. Wszystkie tablice mają swoje cechy, które sprawiają, że to one są chętniej wybierane do rozmaitych zastosowań. Zobaczmy jednak, jak można je wykorzystywać.

O zaletach, jakie tablice suchościeralne, można by mówić bardzo długo. Są niezwykle wygodne i często wielozadaniowe, a jednocześnie nie generują wokół siebie tyle pyłu, ile tablice o powierzchniach do pisania kredą. Zobaczmy zatem, jak można je wykorzystywać, aby spełniały dobrze swoją rolę.

30

W domu? Czemu nie!

Dobrze jest uświadomić sobie, że z uwagi na swoje zalety tablice suchościeralne mogą być stosowane również w domach. To świetny sposób na przekazywanie sobie wiadomości, jeśli każdy z domowników wraca o innej porze. W ten sposób można również rozplanować obiady na cały tydzień czy stworzyć specjalną tabelę, w której będziemy zapisywać obowiązki rodziców i dzieci na określony czas. Tablice można wybierać w różnych, wygodnych rozmiarach, a ich mocowanie jest obecnie na tyle proste, że nie musimy obawiać się specjalnie problematycznych śrub czy kołków w ścianach, zwłaszcza montując tablicę niewielkich rozmiarów. Co więcej, tablice suchościeralne nie pozostawiają żadnego brudu i pyłu, jak to jest w przypadku tablic kredowych, a więc nadają się do domów, gdzie są zwierzęta oraz małe dzieci.

W biurze i szkole

Najczęściej tablice suchościeralne użytkowane są zdecydowanie w szkołach oraz biurach. Tutaj pełnią rolę edukacyjną – można na nich zapistablice suchościeralneać informacje, ale również wykorzystać je jako miejsce do przyczepienia materiałów, jeśli wybierzemy produkt z powierzchnią magnetyczną. Większe tablice z powodzeniem można montować na ścianie, zaś mniejsze wyposażone są w specjalny stelaż z kołami, idealny do przesuwania i np. wyciągania na czas szkoleń. Dodatkowo, jeśli wybierzemy tablice suchościeralne obrotowe, to możemy wykorzystywać je podwójnie, np. do ciekawych, aktywizujących spotkań z pracownikami albo młodzieżą szkolną.