Aranżujesz wnętrze domu lub mieszkania? Zamierzasz niebawem wprowadzić się do swojego mieszkania, planujesz gruntowny remont albo wymianę mebli?Jeżeli tematyka aranżacji wnętrz i kompletowania wyposażenia nie jest dla Ciebie obca, to z pewnością wiesz jak ważne są stoliki. Poznań jest miastem, w którym dzięki bogatej ofercie sklepów meblowych można znaleźć wiele ciekawych modeli stołów wpisujących się w różne style. W dzisiejszym artykule szukamy odpowiednich stołów do domu.

Ciemne kontra jasne drewno w salonie

Aranżacja wnętrza - wybieramy stołyDo salonu urządzonego w stylu królewskiego vintage oraz retro świetnie będzie pasować potężny stół wykonany z ciemnego drewna. Tego typu mebel będzie zwracał uwagę i dobrze komponował się z pikowaną sofą w kolorze butelkowej zieleni. Zupełnym przeciwieństwem do stylu vintage oraz retro będzie jasne drewno, które świetnie się sprawdzi w jasnych wnętrzach. Do nowoczesnego, minimalistycznego salonu może pasować zarówno stolik drewniany o ciemnym, jak i o jasnym zabarwieniu, ponieważ wiele zależy od jego budowy. W przypadku modernistycznych wnętrz warto postawić na klasykę, która nie będzie przytłaczać i jednocześnie będzie stanowić akcent, który zgra się z całością.

Stoliki w sypialniach - wygoda i ciekawa aranżacja w jednym

Umieszczane w sypialniach małe stoliki nocne stanowią wygodne rozwiązanie, które może być jednocześnie użyteczne oraz stylowe. Obecnie w ofercie sklepowej można znaleźć wiele ciekawych modeli - od stolików dla dzieci, przez typowo młodzieżowe po klasyczne. Warto tutaj podkreślić, że rolę stolika nocnego może pełnić właściwie każdy, odpowiednio dobrany stylowo mały stół. Tego typu meble są dostępne w wielu modelach, które mogą zarówno przyciągać uwagę, jak i tworzyć ciekawe, ale bardzo wyważone tło. 

Stolik w centrum uwagi, czyli atrakcyjne ozdoby do salonu

Jeżeli w salonie brakuje mocnego akcentu, który zwracałby na siebie uwagę gości, może być nim odpowiednio dobrany stół. Ważne, aby model, który wybierzesz komponował się z resztą wyposażenia, a zwłaszcza z krzesełkami lub sofą. Przykładem stołu, który zwraca uwagę gości jest model z oszkleniem. Alternatywą dla takiego rozwiązania może być stolik kawowy w bardziej ekstrawaganckim kolorze lub we wzór. Na taki model można się zdecydować w przypadku stonowanego wnętrza, ponieważ w innym wypadku może się on wydawać nieodpowiedni. Ciekawą opcją jest także zakup dwóch stolików kawowych w zestawie, w którym to jeden z nich jest nieco niższy, a drugi wyższy. Postawione obok siebie w połączeniu z ciekawym wnętrzem mogą wypaść bardzo korzystnie.