W instalacjach, gdzie stosuje się taśmę ledową, profile nawierzchniowe LED grają niezwykle istotną funkcję. Żywotność taśmy zależy od wielu elementów, lecz możemy ją zawsze przedłużyć, dzięki wykorzystaniu profilu aluminiowego. Taśma LED jak każde skupienie oświetlenia, nagrzewa się! Profil aluminiowy spełnia rolę radiatora zatem elementu, jaki przekazuje ciepło z taśmy. Na bazie doświadczeń z wykorzystaniem tych profili, wynika, iż żywotność taśmy może ulec przedłużeniu choćby o 30%! W związku z tym, co konkretnie musimy wiedzieć o tych profilach? Jakie mają one zastosowanie?

Czym naprawdę są nawierzchniowe profile LED


Profile nawierzchniowe LED stosuje się na prostych, gładkich przestrzeniach bez potrzeby robienia przelotów wpustowych czy specjalnych frezów. Montaż listwy LED we współzależności od przestrzeni przeprowadza się wprost za pomocą wkrętów, poświęcanych uchwytów, dwustronnej taśmy samoprzylepnej, czy kleju montażowego. Odnajdują wyjątkowe uznanie wśród wytwórców oraz hurtowników mebli, jacy to jeszcze powszechniej wykorzystują profile LED jako standard z dostarczanym urządzeniem meblowym.

Jakie ma on zastosowanie?


Czym się charakteryzują profile nawierzchniowe LED?Profile nawierzchniowe LED są teraz jednymi spośród najpopularniejszych profili Stosuje się je do standardowych realizacji. Przeważnie służy do podświetlenia witryn kuchennych, łazienek lub sufitów obniżanych. Jego szerokości sprawia iż z powodzeniem montujemy w nim taśmę LED wielkości 10mm czy 8mm. Jest możliwość wykorzystania osłonki – mlecznej czy przezroczystej. Są również dostępne zaślepki do profilu aluminiowego P4. W propozycji znajduje się profil aluminiowy LED 3m, 2m i 1m. Do tego takie same długości warstewek. Do profili można dokupić także zaślepki, jakie montuje się na początku oraz końcu profilu, by w piękny oraz atrakcyjny sposób go wykończyć. Zaślepki chronią przed dostaniem się brudu oraz wilgotności do taśmy LED, jaka jest umieszczona w profilu.

Trwały profil nawierzchniowy LED z opcją natychmiastowego montażu


By umieścić listwę do ściany, sufitu lub mebli, nie są niezbędne żadne fachowe urządzenia – montaż przebiega łatwo oraz nie powoduje kłopotów. Dostępne obecnie na rynku profile do taśm ledowych zamontować za pomocą specjalistycznych zaczepów, taśmy klejącej czy przez przykręcenie do określonej przestrzeni. Profil aluminiowy do LED mocowany np. w szafie lub pod szafkami kuchennymi najłatwiej przymocować, korzystając z taśmy dwustronnej, gdyż w tenże sposób meble nie ulegną żadnemu zniszczeniu, natomiast światło będzie można w dowolnej chwili szybko zdemontować.