Indywidualizm coraz bardziej jest w cenie. Ludzie zamiast kupować meble produkowane seryjnie udają się do stolarza. Tam na podstawie projektu decydują się na określony model. Do zakupu mebli na zamówienie zachęcają architekci. Za pomocą specjalistycznych programów tworzą meble do stylistyki pomieszczeń. Na podstawie życzeń klienta architekt tworzy projekt, który po wyjściu mebla ze stolarni otrzymujemy idealnie dopasowane szafy, regały czy meblościanki do salonu, jadalni czy nawet sypialni. 

Jakie meble do salonu? 

Gotowe meble pod zamówienieWedług portalów dla fachowców salon jest pomieszczeniem, które często wymaga remontu. Aż ponad połowa Polaków decyduje się na zmiany w swoich salonach. Część z osób oprócz malowania ścian i sufitów dokonuje wymiany mebli. Pośród gotowych zestawów na pierwszym miejscu Polacy wybierają meblościanki z szafą do salonu i jadalni. To najbardziej znany tym mebla salonowego. Dzięki jego rozwiązaniu oprócz telewizora w meblościance zmieścimy wiele przydatnych przedmiotów. Do salonu często wymienia się także stoły, które z upływem czasu posiadają nieodwracalne uszkodzenia blatów. Jest to spowodowane pracą przy stołach oraz konsumpcją napoi, które przypadkowo mogą być rozlewane. Meblem, który zakwalifikował się na trzecie miejsce jeśli chodzi o wymianę jest sofa zwana także kanapą. Podany tym mebla ulega ścieraniu, a jeśli mamy zwierzęta np. koty mebel ma widoczne punkty od wbijania i ostrzenia pazurów. 

Przykładowy zestaw do salonu - krótka charakterystyka 

Popularne meblościanki z szafą do salonu to powszechność wielu domach. Jednak ich układy szafek mogą się różnić. Również wygląd oraz stylistyka blatów może ulec zmianie. Na polskim rynku jest wiele fachowców, którzy posiadają nieograniczone wzorniki blatów z kolorem i układem słojów. Warto dodać, że oferty mogą posiadać różnorodne akcenty w postaci kolorowych uchwytów lub szkła. Jednak są pewne cechy, które odróżniają meblościanki z szafą do salonu od innych mebli, a jest to łączenie. Meblościanka występuje jako połączony ze sobą układ szaf, komód oraz witryn szklanych. Do tego dochodzi układ pod telewizor plazmowy, który w zależności od naszego zakupu może ulec zmianie. 

Podział szaf, komód oraz witryn można podzielić na 3 części: 

  • Strefa dolna - w niej znajdziemy m.in. podłużną komodę do przechowywania obrusów oraz elementów tekstylnych np. firan. 
  • Strefa średnia - z półką pod telewizor i urządzenia RTV np. dekoder. 
  • Strefa górna - znajdziemy tam witryny szklany do przechowywania szklanek oraz pamiątek z podróży.