Fasada budynku to element o dużym stopniu dekoracyjności. Jest to pierwszy element, który zauważają klienci,  odwiedzający firmę i na jego podstawie często wyrabiają sobie pierwszą opinię o niej. Jeśli zewnętrzna część firmy, biura lub zakładu wizualnie odrzuca, to istnieją małe szanse, że zaimponujemy klientowi, gdy ten przekroczy już nasz próg.

Dbanie o wizerunek

Prezencja firmy to nie tylko profesjonalna strona internetowa, drogie wizytówki, papier firmowy oraz uprzejma obsługa. Klienci patrzą na to gdzie idą, gdzie przebywają i jak się w danym pomieszczeniu czują (i czy w ogóle chcą do niego wejść). Wiele firm kusi klientów w rozmaity sposób, by do nich przyszli, zapoznali się z ofertą i nawiązali współpracę. Zadbanie o fasadę jest jednym z zabiegów, który może pozytywnie wpłynąć na decyzję potencjalnego klienta o przestąpieniu progu naszej firmy. Czy ostentacja jest potrzebna? Nie. Duża ilość ozdobników  będzie zwracała na siebie uwagę, niestety najczęściej będzie również krzyczała „kicz”. Dekoracje zewnętrznej części firmy muszą być stonowane oraz odpowiednio dopasowane do jej profilu. Muszą wyrażać profesjonalizm, zorientowanie na styl oraz dawać klientom poczucie, że firma podziela te same co oni wartości. Elementami dekoracyjnymi na zewnętrznej części budynku można nawiązać pierwszą nić porozumienia z klientem. Jak to zrobić? Trzeba przeanalizować, czego brakuje i co najlepiej by się nadało do ozdoby. Najlepszym wyjściem są rozwiązania, które będę wpływały dodatnio na wygląd całości, jak i będą praktyczne. Dobrym tego przykładem są daszki szklane. Niewielkie daszki szklane robione na wymiar to element, który coraz częściej pojawia się w najróżniejszych firmach, obiektach handlowych oraz domach jednorodzinnych (na dużych posesjach). Daszek szklany doskonale wtapia się w otoczenie, nie zwraca on na siebie bardzo uwagi, tylko wkomponowuje się w wygląd elewacji. W efekcie nie odstaje od całości tylko ją dopełnia. Takiego typu rozwiązań należy poszukiwać. Dla przykładu baner nad wejściem do biura zwróci uwagę, jednak jest to drogie rozwiązanie, które niekoniecznie musi zostać zaakceptowane przez władze miasta. Daszki szklane są tańszym, pewniejszym i bardziej stylowym rozwiązaniem. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, szklany daszek możesz zamówić w zakładzie szklarskim, na przykład tutaj: http://wolfglas.pl/produkcja-i-montaz-daszkow-szklanych.html.

daszki szklaneGdzie szukać?

Zakłady szklarskie oferują szeroki wybór nie tylko daszków szklanych, ale również wielu innych stylowych elementów z różnego rodzaju szkła. Wszystko docinane jest na wymiar - tak by najlepiej dopasować się do fasady budynku. W ich ofertach znajdziemy zarówno gotowe produkty, jak i inspiracje do lepszego zagospodarowania przestrzeni zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej firmy (np. ścianki szklane – dla stylowego podzielenia pomieszczenia na sekcje bez straty na dostępie do naturalnego światła).