Niewielkie pomieszczenie przeznaczone na aranżację łazienki to trudny orzech do zgryzienia dla większości osób inwestujących w mieszkania znajdujące się w bloku. Za jednym zamachem chcielibyśmy umieścić w niej wygodny pokój kąpielowy, pralnię oraz dobrze oświetlone miejsce do wizażu. Projekt takiego wnętrza będzie wymagał od właściciela więcej pracy, ale jest możliwy do wykonania. Poniżej podpowiedzi, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy kreowaniu konceptu na małą łazienkę.

Odpowiedni styl

bateria podtynkowa

Ciasne pomieszczenia wymagają kierowania się odpowiedni regułami, które poprawią optykę. Dzięki takim zabiegom nawet najmniejsza łazienka otrzyma szansę stania się miejscem relaksu. Przy tworzeniu zarysu ustawienia warto umieścić w planie: lustrzaną ścianę- umieszczenie luster na dużej powierzchni jest obecnie popularnym zabiegiem dodającym wizualnych centymetrów. Dla wzmocnienia efektu można również umieścić lustro na suficie, co dodatkowo sprawi, że wysokość pomieszczenia optycznie ulegnie zmianie. błyszczące płytki- są trudniejsze w utrzymaniu czystości, lecz wyśmienicie odbijają światło, co daje efekt głębi. Odpowiednio wybrana linia kafelek i terakoty to baza pod dalsze dobieranie elementów. Trend minimalistyczny świetnie sprawdzi się w małej łazience. Biele, beże oraz jasny wystrój uzupełniająco podkreśli przestrzeń. Świetnie się również sprawdzą ukryte szafki oraz zabudowana pralka.

Jakość akcesoriów

Unikajmy pozostawiania bibelotów na widoku w niedużych łazienkach. Tak samo otwarte regały na płyny i detergenty będą sprawiać wrażenie ciągłego bałaganu. Ważne, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Jeśli chodzi o dobór akcesoriów, stawiajmy na jakość i elegancję. Bateria podtynkowa czy zestaw instalowany podtynkowo z toaletą to rozwiązania, które z powodzeniem ukryją zbędną instalację pod płytkami. Takie wyjścia są estetyczne i miłe dla oka. Bateria podtynkowa dodatkowo wpisze się w trend minimalistyczny, zaproponowany w małej łazience. Błyszczące wersje tego produktu będą prezentować się bardzo stylowo. Decydując się na prysznic, pamiętajmy o niskim brodziku i możliwości umieszczenia powłoki odbijającej światło na drzwiach, działającej jak lustro. Bateria podtynkowa pod prysznicem zapewni łatwe utrzymanie czystości tej części łazienki. Warto obejrzeć baterie na tej stronie https://catido.pl/pol_m_Baterie-lazienkowe_Baterie-podtynkowe-165.html Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem. Jeżeli zależy nam na maksymalnie praktycznej łazience wykończonej w modnym stylu, nie oszczędzajmy na pieniądzach. Opłaci się zasięgnąć rady projektanta, który w szybki sposób zaproponuje nam najciekawsze rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu będziemy pewni, że finalny efekt skradnie nasze serce.