Często to pokój dziecięcy okazuje się być nie lada wyzwaniem, gdyż do jego idealnego wyposażenia potrzeba wiele miejsca wolnego, a nie zawsze tak jest. To właśnie, dlatego wiele osób decyduje się na bardzo funkcjonalne łóżka piętrowe, które pozwalają zapewnić miejsce do spania dla dzieci, a jednocześnie zajmują mało miejsca. Urządzanie mieszkania czy domu jest zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym przygotowania. Szczególnie ważnym etapem jest więc tutaj wybór mebli do konkretnych pomieszczeń.

Kiedy i jak wybierać łóżka piętrowe?

Rodzice, którzy posiadają przynajmniej dwójkę dzieci muszą wyposażyć pokój dziecięcy w dwa komplety takich mebli jak biurka czy łóżka, a to jest dosyć kłopotliwe szczególnie w mieszkaniach w blokach. Należy, więc podejść do sprawy praktycznie. Otóż idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są łóżka piętrowe, na których może spokojnie spać dwójka dzieci. Zajmują one o wiele mniej miejsca niż dwa oddzielne tapczany, a to pozwala lepiej zaaranżować całą przestrzeń. Wybór takiego łóżka piętrowego wcale nie należy do najprostszych, gdyż na rynku istnieje dzisiaj wiele różnorodnych modeli i wariantów. Mogą to być łóżka drewniane, z tworzywa sztucznego, płyty MDF, a także posiadać przeróżny kolor. Takie łóżko piętrowe powinno przede wszystkim pasować do reszty elementów znajdujących się w pokoju, żeby razem z nimi tworzyć spójną całość.

Dla kogo przeznaczone jest łóżko piętrowe?

Przed zakupem łóżka piętrowego należy poważnie zastanowić się nad tym czy jest ono odpowiednie dla naszych pociech. Otóż istotne jest to czy dziecko może samodzielnie wchodzić i schodzić z górnego łóżka tak by było w pełni bezpieczne. Zazwyczaj zaleca się, więc takie łóżka przynajmniej kilkuletnim dzieciom, a najlepiej, gdy są już w wieku szkolnym. Oczywiście można także pomyśleć o takim zakupie już wcześniej. Starsze dziecko może spać na razie na dole, a młodsze w swoim dotychczasowym łóżeczku. Po kilku latach, gdy oboje podrosną takie łóżko będzie jak znalazł. Wszystkie łóżka piętrowe poleca się szczególnie osobom, które posiadają małe mieszkania czy też konkretnie pokoje dziecięce. Takie rozwiązania pozwalają bowiem zajmować jak najmniej miejsca przez łóżka, a pozostawiają wiele powierzchni do zabawy i codziennej egzystencji.